Związek

Sposób na rutynę w związku

Sposób na rutynę w związku

Kiedy spędzamy z naszym partnerem bardzo dużo czasu, mieszkamy razem, mamy dzieci i znamy się od wielu, wielu lat, bardzo łatwo wpaść w rutynę. Wtedy nie cieszymy się już tak bardzo swoim towarzystwem i zaczynamy się traktować bardziej jak współokatorzy, a nie kochankowie. Jak temu zapobiec?

Zadbajcie o swoją atrakcyjność

Dbanie o siebie sprawia, że w oczach partnera/partnerki wciąż jesteśmy atrakcyjni. To też pokazuje, że się staramy dla drugiej osoby, pomimo upływu czasu i stabilności, która mamy. Takie dbanie o siebie może przejawiać się np. w zaskoczeniu męża nową bielizną, co podkręci też atmosferę w Waszym łóżku. 

Spędzajcie czas… osobno

Ta rada może wydać się zaskakująca, ale dzięki temu nie znudzicie się sobą za szybko i bardziej docenicie czas spędzony razem. To zdrowe dla każdego długoletniego związku. Dlatego nie wściekaj się, gdy w piątek partner chce obejrzeć mecz z kumplami, a zamiast tego w inny dzień tygodnia zorganizuj babski wieczór, a on wtedy zostanie z dzieciakami. 

Zaskoczcie drugą osobę

Coś słodkiego, karteczka z napisem “Kocham Cię”, kwiaty - takie drobne gesty są ważne szczególnie dla płci żeńskiej, ale i mężczyźni się z nich ucieszą. To nie muszą być ekskluzywne prezenty, bo chodzi tutaj o sam fakt pokazania, że zależy Wam na partnerze.

Nie zapomnijcie o kontakcie fizycznym

Być może nie codziennie będziecie mieli ochotę czy warunków na seks, ale nie na nim kończy się bliskość fizyczna. Przytulanie się, pocałunki, trzymanie za ręce - to wszystko sprawia, że fizyczność i pożądanie w związku nie wygasają po kilku latach, a są wciąż ważne i cenione przez partnerów.

Chodźcie na randki

Wyciągnięty dres, kanapa i pilot do telewizora - brzmi jak co drugi wieczór? Niewychodzenie z domu to najprostsza droga do związkowej rutyny. Co najmniej raz w miesiącu umówcie się na randkę w eleganckiej restauracji. Ładnie się wtedy ubierzcie i na spotkaniu skupcie się w stu procentacha na Waszej relacji.

Podróżujcie razem

Wspólne podróże to przeżywanie przygód i budowanie wspomnień na lata. Do tego w podróży poznacie się jeszcze lepiej i macie szansę stać się bardziej zżyci.


 

Komentarze

Skomentuj