Związek

Pozew rozwodowy - od czego zacząć

Pozew rozwodowy - od czego zacząć

Kiedy uznajemy, że czas naszego małżeństwa dobiega końca i najrozsądniejszym wyjściem wydaje się jego formalne zakończenie, najlepszym wsparciem okaże się doświadczony adwokat rozwodowy Warszawa ma do zaoferowania rzetelnych prawników, nie tylko specjalizujących się w prawie karnym, ale także rodzinnym, jak Adwokat Barbara Laskowska. Na określenie celu i oczekiwań względem postępowania rozwodowego pozwoli umówiona z Panią adwokat porada prawna, podczas której omawiane są wszystkie niezbędne do złożenia pozwu rozwodowego kwestie.

Jak przebiega cały proces rozwodowy

Sprawa rozwodowa może być szybkim lub wręcz przeciwnie, żmudnym i długim procesem, w zależności od oczekiwań i roszczeń powoda lub powódki. Wszystko rozpoczyna się napisaniem przez prawnika pozwu rozwodowego, wzbogaconego o załączniki w postaci niezbędnych dokumentów. Rzetelnie napisany pozew będzie odzwierciedleniem obecnej sytuacji stron, ich dotychczasowego pożycia, oraz oczekiwań wobec pozwanej strony m.in. alimentów i orzekania o winie. Jeżeli nie jest to konieczne, a strony chcą rozwodu za porozumieniem, wtedy cały proces może zakończyć się nawet na pierwszej lub drugiej rozprawie. Natomiast w przypadku chęci wykazania winy jednej ze stron i walki o zasądzenie alimentów, powinniśmy się przygotować na nawet wieloletnią batalię sądową. Obojętnie, jaki wariant wybierzemy, po złożeniu pozwu do sądu, musimy zaczekać na rozpatrzenie go i ustalenie daty pierwszej rozprawy. Po otrzymaniu zawiadomienia o jej terminie, stawiamy się w sądzie. W całym tym nieprzyjemnym procesie, towarzyszyć nam będzie skupiony na zadbaniu o nasze interesy prawnik, który zadba o wywalczenie satysfakcjonującego wyroku.

Wymagane dokumenty, które powinniśmy przygotować

Aby przyśpieszyć napisanie i złożenie pozwu rozwodowego możemy już na pierwsze spotkanie z adwokatem przygotować niezbędne do tego dokumenty. Jeżeli nie mamy ich w domu, możemy z powodzeniem udać się do Urzędu Stanu Cywilnego i odpłatnie uzyskać odpisy. Mowa tutaj o odpisie aktu małżeństwa oraz odpisach aktów urodzenia wspólnych dzieci, w przypadku ich posiadania. Ważnym jest, aby dostarczyć je w oryginale. W przypadku możliwych alimentów na dzieci , powinniśmy również przygotować kopię dokumentu Pit-11 za poprzedni rok oraz zaświadczenie o zarobkach. Takich formalności musimy bezwzględnie przestrzegać, inną kwestią są ewentualne dowody winy współmałżonka, w przypadku pozwu z orzeczeniem o winie. Jeżeli takowy chcemy złożyć, powinniśmy przygotować ewentualne nagrania, zdjęcia oraz dokumenty i również wręczyć je prawnikowi. Rozwody to sprawy dla sądu rodzinnego, które wymagają spojrzenia na sytuację z dystansem, bez zbędnych emocji. Zatrudnienie adwokata pozwala więc na skrupulatne wypracowanie najkorzystniejszego dla nas wyroku. Pomoc doświadczonego adwokata, sprawi również, iż nie odczujemy dodatkowego stresu związanego z załatwianiem formalności. Dzięki udzieleniu prawnikowi pełnomocnictwa, ilość wizyt w sądzie zmniejszymy do minimum.

Komentarze

Skomentuj