Dziecko

Sposoby na kąpiel niemowlaka bez płaczu

Sposoby na kąpiel niemowlaka bez płaczu

Kąpiel dziecka bez płaczu

Fakt, że dziecko płacze podczas kąpieli może mieć wiele przyczyn. Najczęściej małe dzieci lubią wodę i bliski kontakt z rodzicami, którzy w ten właśnie sposób budują więź między sobą a nowo narodzonym maluchem. Zdarza się jednak, że dziecko reaguje płaczem na zbyt wysoką temperaturę kąpieli, niewłaściwe kosmetyki powodujące podrażnienie skóry lub oczu, czy zbytni chłód panujący w pomieszczeniu, w którym odbywa się ich pielęgnacja. Jaki jest sposób na kąpiel bez płaczu?

 

Zadbajmy przede wszystkim o właściwą temperaturę wody do kąpieli oraz w pomieszczeniu, w którym odbywa się ona początkowo. Woda w wanience powinna mieć ok. 35-37 stopni C. Niemowlę jest bowiem wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatur - w końcu jeszcze niedawno przebywało wewnątrz organizmu matki, w cieple fizjologicznym jej organizmu. Stosowanym od lat sposobem sprawdzenia temperatury wody w wanience jest zanurzenie w niej łokcia, choć jest to dość subiektywna ocena. Młodym rodzicom lepiej posłużą dostępne obecnie w każdej aptece termometry, którymi można zmierzyć zarówno temperaturę wody do kąpieli, jak i w późniejszym czasie pokarmu.

 

Również w pomieszczeniu, w którym kąpiemy malucha, powinno być dość ciepło, aby dziecko nie odczuło różnicy po wyjęciu z wody. Najczęściej pierwsze kąpiele odbywają się w pokoiku niemowlęcia lub w sypialni rodziców, można więc tam zadbać o dogrzanie pomieszczenia.

 

Kosmetyki dla niemowląt

Skóra i oczy niemowląt są wyjątkowo wrażliwe, dlatego do ich pielęgnacji należy wybrać jak najłagodniejsze kosmetyki o sprawdzonym składzie. JOHNSON’S® Baby szampon z rumiankiem to produkt o wyjątkowo łagodnej formule, którym można bez obaw umyć zarówno skórę, jak i włoski niemowlęcia. Zastosowana w nim formuła No More Tears zapobiega także szczypaniu oczu podczas spłukiwania piany. Hipoalergiczny i nie wywołujący podrażnień kosmetyk pozostawia także w powietrzu delikatny zapach rumianku, który ma działanie wyciszające i pozwala przygotować dziecko do łagodnego przejścia w sen.

 

Komentarze

Skomentuj