Związek

Jak poprawić relacje z partnerem?

Jak poprawić relacje z partnerem?

Na początku związku wszystko wygląda pięknie. Z czasem kształt tej relacji się zmienia, spada poziom ekscytacji, a na jej miejsce może wkroczyć nuda i obojętność. Ale nie musi! Jest kilka naprawdę prostych zasad, które pozwolą Ci cieszyć się udanym, cały czas “świeżym” związkiem.

3 proste nawyki, które umocnią Twój związek

Często dziękuj swojemu partnerowi - Żyjemy w biegu. Każde z nas ma do wykonania mnóstwo zadań: obowiązki domowe, projekty z pracy, wożenie dzieci na zajęcia dodatkowe, a jeszcze czasem wypadałoby się wyspać. W tym pędzie bardzo łatwo jest uznać różne zachowania i gesty za oczywistość i coś, co się nam po prostu należy. Jeśli nie będziesz zauważać i doceniać tego, co robi również Twój partner, bardzo szybko obróci się to przeciwko Tobie. Nie myśl o sobie, że jesteś jedyną osobą, która “robi coś dla tego związku”. Zauważaj starania, nawet te proste rzeczy jak zmycie naczyń, czy odebranie dziecka z przedszkola, i dziękuj za nie swojemu partnerowi. I Ty, i on będziecie się lepiej ze sobą czuli, wiedząc, że doceniacie swoje wysiłki.

Pytaj co u niego - ten punkt wynika bezpośrednio z poprzedniego. Prawdopodobnie masz bardzo dużo rzeczy na głowie. Zajmujesz się swoimi przeróżnymi obowiązkami od rana do nocy. Gdy ciągle skupiasz się na swoich zadaniach, możesz błędnie założyć (albo po prostu tak się czuć), że Twój partner nie robi nic albo że to, co on robi, nie jest takie istotne i nie daje korzyści Wam obojgu. Niestety bardzo łatwo wpaść w spiralę tego typu myśli. Dlatego pytaj, co u niego słychać, czym akurat zajmuje się w pracy, czy może ma jakiś trudny okres i także w domu musi porobić zawodowe projekty. Pytaj też i rozmawiaj o tym, jak się czuje (i on, i Ty). Mówcie sobie nawzajem, że jesteście zmęczeni. To może brzmieć banalnie, ale komunikowanie swoich uczuć i emocji jest niezbędne w dobrej relacji z partnerem.

Dbaj o regularne randki - on rano zawozi dzieci do szkoły, Ty po pracy je odbierasz, on w tym czasie robi obiad, później ty odrabiasz z dziećmi lekcje, a on następnie odprowadza dzieci na zajęcia dodatkowe. Robicie wszystko, żeby Wasza rodzina funkcjonowała normalnie, żeby nie zaniedbać żadnej dziedziny, żeby wszystko było zrobione na czas. A chodzicie z partnerem na randki? Stopujecie od czasu do czasu, żeby móc się skupić tylko na sobie nawzajem, a nie na dzieciach, na zrobieniu zakupów, czy na zaplanowaniu budżetu na najbliższe miesiące? Powinniście. Spędzanie czasu razem z “drugą połówką” pomoże Wam na nowo odnaleźć sens w codziennej bieganinie. Regularne randki pozwolą Wam przypomnieć sobie, po co to wszystko. Uświadomią z powrotem, że to Wy dwoje jesteście źródłem i skałą Waszej rodziny, a codzienne starania - choć męczące - są w imię jej dobra.

Komentarze

Skomentuj