Dziecko

Pościel dla dziecka na lato - na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Pościel dla dziecka na lato - na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Wybór letniej pościeli dla dziecka może sprawiać pewne problemy. Podpowiadamy, jak ich uniknąć.

Chociaż pierwsze ciepłe noce nadejdą dopiero za kilka miesięcy, już teraz warto przygotować na nie swoje dziecko. Jednym z kluczowych aspektów takich przygotowań jest na pewno dobór odpowiedniej pościeli. To zadanie niełatwe nawet w przypadku dorosłych, a u najmłodszych dodatkowych trudności może przysporzyć ich wrażliwa skóra i specyficzne, dziecięce upodobania. By ich uniknąć, warto poznać podstawowe zasady doboru letniej pościeli dziecięcej.

Jak wybrać pościel dla dziecka na lato? Najważniejszy jest materiał

Jeśli chodzi o komfort pościeli w upalne noce, największe znaczenie ma materiał, z którego ta jest wykonana. Przede wszystkim unikaj poszewek wykonanych z syntetycznych materiałów. Sprzyjają one poceniu, a mniejsza oddychalność sprawia, że nie odprowadzają wydajnie wilgoci wydzielanej przez ciało małego użytkownika. Wybierając pościel dla dziecka na lato, skłaniaj się przede wszystkim ku tej uszytej z naturalnej bawełny – oddychającej, nieuczulającej i przyjemnej w dotyku tkaniny.

Letnia pościel dla dziecka – na co zwrócić uwagę? Jakie wypełnienie kołdry?

Ważne jest nie tylko to, z czego wykonano poszewkę, ale też sam materiał wypełnienia kołdry. Jako letnia pościel dla dziecka najlepiej sprawdzają się modele z pierzem oraz wełniane. Te pierwsze są nieco ciężkie, dlatego poleca się je przede wszystkim dla starszych dzieci. Jeśli maluch ma skłonność do uczuleń, warto rozważyć zakup kołdry antyalergicznej – np. silikonowej, jedwabnej lub z włóknami kukurydzianymi.

Dziecięca pościel na lato – jak wybrać? Który rozmiar będzie najlepszy?

Kolejna ważna kwestia to dobór właściwego rozmiaru. Ten powinien być uzależniony przede wszystkim od wzrostu dziecka, a orientacyjna tabela rozmiarów dla wieku malucha kształtuje się w następujący sposób:

  • poniżej 5 lat: kołdra 60x100, 60x120, 100x135 lub 100x140 centymetrów oraz poduszka 40x60 centymetrów;
  • od 5 do 10 lat: kołdra 140x200 centymetrów w zestawie z poduszką 70x80 centymetrów;
  • powyżej 10 lat: kołdra 160x200 centymetrów oraz dwie poduszki o wymiarach takich samych jak w poprzednio.

Wzór ma znaczenie. Szeroki wybór pościeli dziecięcej znajdziesz w sklepie Faro

Jakość snu malucha zależy również od czynników, które dla dorosłego mogą wydać się niezrozumiałe. Dziecko chętniej będzie korzystało z łóżka, jeśli znajdzie się w nim pościel na lato z wizerunkami postaci z jego ulubionych bajek. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz w sklepie Faro. Do wyboru są między innymi Spider Man, Star Wars, Auta, Frozen, Masza i Niedźwiedź, Kubuś Puchatek oraz Psi Patrol.

Komentarze

Skomentuj