Dziecko

Jak wybrać dobry laktator elektryczny do karmienia piersią?

Jak wybrać dobry laktator elektryczny do karmienia piersią?

Jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą, być może zastanawiasz się, jak wybrać dobry laktator elektryczny do karmienia dziecka. Różnorodność ofert dostępnych na rynku utrudnia ustalenie, jaki typ urządzenia będzie odpowiedni dla Ciebie. Przeczytaj nasz tekst – być może okaże się on dla Ciebie pomocny podczas wyboru laktatora.

Dlaczego warto używać laktatora elektrycznego?

Laktator elektryczny to urządzenie, które – wykorzystując funkcję ssania – pobiera mleko z piersi świeżo upieczonej mamy. Zwykle jest stosowany przez kobiety, które z różnych powodów nie są w stanie bezpośrednio karmić piersią swoich dzieci.

Umiejętne korzystanie z laktatora elektrycznego może przynieść wiele korzyści. Poniżej zostały przedstawione jedynie niektóre spośród zalet:

  • Zwiększona produkcja mleka: laktator elektryczny może pomóc w zwiększeniu produkcji mleka. Jeśli odciągasz pokarm regularnie, Twój organizm będzie produkował więcej mleka, aby zaspokoić zapotrzebowanie. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz większe potrzeby w związku z urodzeniem dla bliźniąt lub wcześniaków,

  • Wygoda: laktator elektryczny może okazać się wybawieniem w przypadku mam, które wciąż są aktywne zawodowo. Pozwala on na elastyczne odciąganie pokarmu w dowolnym miejscu i czasie — w pracy (tym bardziej, że polskie prawo pracy przewiduje dla pracujących mam pewne udogodnienia, jeśli chodzi o czas pracy), w samochodzie, a nawet w nocy, gdy dziecko śpi. Taki stan rzeczy oznacza, że można wykorzystać dobry laktator elektryczny podczas przechowywania mleka do późniejszego wykorzystania,

  • Lepszy sen: jeśli odciągasz pokarm w nocy, laktator elektryczny pomoże Ci uzyskać tak potrzebny odpoczynek. Możesz ustawić go obok łóżka i pompować bez użycia rąk podczas snu! W ten sposób możesz odpocząć, jednocześnie zapewniając dziecku świeże mleko na rano.

Jakie są rodzaje laktatorów elektrycznych?

Pojedyncze laktatory elektryczne są przeznaczone do okazjonalnego odciągania pokarmu, na przykład gdy jesteś z dala od dziecka lub gdy musisz zgromadzić zapas mleka. Są mniejsze i bardziej poręczne niż podwójne laktatory elektryczne, co czyni je dobrym wyborem w podróży. Pojedyncze laktatory elektryczne mają zwykle jedną przyssawkę, która pasuje do piersi i można je obsługiwać jedną ręką.

Podwójne laktatory (laktator elektryczny dwufazowy)

Podwójne laktatory elektryczne są przeznaczone do codziennego lub częstego odciągania pokarmu, na przykład podczas powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim. Są większe i mniej przenośne niż pojedyncze laktatory elektryczne, ale umożliwiają jednoczesne pompowanie obu piersi, co pozwala zaoszczędzić czas. Laktatory elektryczne dwufazowe mają zwykle dwie przyssawki, które pasują do piersi i mogą wymagać obu rąk do obsługi.

Komentarze

Skomentuj