Ja

Czas dla siebie w rodzinie - jak go znaleźć?

Czas dla siebie w rodzinie - jak go znaleźć?

W rodzinie bardzo ważna jest równowaga. Wartościowy może być zarówno czas spędzany razem, jak i osobno. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili tylko dla siebie. Spokoju, pobycia sam na sam ze swoimi myślami. Gdy jednak mamy dzieci i mnóstwo domowych obowiązków, idea czasu dla siebie gdzieś zanika. Jak sprawić, by nawet w najbardziej zabieganym okresie o to zadbać?

Pomoc dziadków

Większość babć i dziadków będzie przeszczęśliwa, gdy zaangażujecie ich w opiekę nad wnuczkami. Dziadkowie solidnie nakarmią Wasze pociechy i spędzą z nimi czas na wspólnej zabawie czy odrabianiu lekcji. A Wy będziecie mogli skoczyć na wspólną randkę albo spędzić czas osobno - jak wolicie.

Podział obowiązków w rodzinie

Gdy wszystkie obowiązki domowe spadają na jedną osobę w rodzinię, nie ma, co się dziwić, że jest ona najbardziej przemęczona i rozgoryczona. Dlatego spróbujcie podzielić obowiązki tak, by nawet najmłodsi domownicy byli w nie zaaangażowani - adekwatnie do czasu i możliwości. 

Rodzinny kalendarz

Planować powinniśmy nie tylko spotkania, wizytu u lekarza i zadania do wykonania, ale też chwilę na relaks! Kiedy w rodzinnym kalendarzu wpiszcecie, że tego i tego dnia urządzacie sobie domowe spa albo wychodzicie na babski wieczór, rodzina będzie musiała się do tego dostosować. A zrelaksowany rodzice czy partner to prawdziwy skarb - więc nawet w naszym interesie jest to, żebyśmy umożliwali sobie nawzajem takie momenty tylko dla siebie. 

Wczesne wstawanie

Gdy pomimo wszystkich powyższych punktów, wciąż nie możecie "wyrwać" nawet pół godziny dziennie wolnego, pomyślcie o... wydłużeniu doby. Wstawajcie wcześniej i urządzajcie sobie "mircale morning" (czyli rytuał przyjemnego poranka) albo idźcie pobiefać. Zanim wszyscy wstaną, Wy już będziecie naładowani pozytywną energią na cały dzień. 

 

Komentarze

Skomentuj